Žaizdos

Geriausiomis priemonėmis gydant žaizdas laikomi dilgėlių kompresai ir antpilai. Prikimšti į butelį beveik iki pat viršaus šviežių dilgėlių lapų, užpilti spiritu, užkimšti/užsukti kamščiu ir laikyti saulėje 2 savaites (saulės spinduliai didina trauktinės gydomąjį poveikį). Prieš dedant kompresą, žaizdą reikia išplauti. Kompresai keičiami kas 3 val.


Žaizdų gydymas namuose: esant negyjančioms žaizdoms, vartojamos šviežios kraujažolių sultys su medumi (pagal skonį) po 3 arbatinius šaukštelius per dieną.


Pūlingoms žaizdoms gydyti padeda varnalėšų lapų nuoviras arba varnalėšų lapai virti piene. Kompresą arba tvarstį reikia keisti kas 2 val.


Natūralus žaizdų gydymas: rekomenduojama 2 kartus per dieną dėti ant žaizdų tvarstį, suvilgytą šviežiuose svogūno sultyse.

 

Prie šviežios žaizdos sultinga puse rekomenduojama pridėti uosio žievę. Žievę reikia keisti 2-3 kartus per dieną.


Prie pūliuojančių žaizdų reikia dėti šviežius arba troškintus žemuogės lapus. Juos keisti ne rečiau kaip kas 3 val.

Prie
negyjančių žaizdų rekomenduojama dėti sugrūstų gysločio lapų tvarsčius. Juos keisti kas 2 val.

Ant žaizdos rekomenduojama dėti tvarstį su susmulkintais paprastojo klevo lapais. Tvarstį keisti kas 2 val.

Prie kraujuojančių žaizdų rekomenduojama dėti jaunų putino šakelių sugrūstos žievės (dezinfekcijai žievę nuplikyti verdančiu vandeniu) arba sugrūstų putino uogų tvarsčius. Juos keisti kas 3 val.

Prie žaizdų rekomenduojama dėti viršutinę (geltoną) pušies žievės plėvelę (kitame šaltinyje nurodoma, kad ją reikia sudrėkinti vandeniu arba ligonio seilėmis). Ją keisti kas 3 val.

Ant silpnos ugnies užvirinti 2 dalis alyvuogių aliejaus ir 1 dalį bičių vaško, atvėsinti ir įdėti į stiklainį. Šio tepalo tvarsčius dėti 2 kartus per dieną, prieš tai išvalius žaizdą vandenilio peroksidu.

Prie pūliuojančių žaizdų rekomenduojama 2 kartus per dieną dėti alyvų lapus.

Rekomenduojama 4 kartus per dieną žaizdas tepti gysločio sultimis.

Žaizdų, įsipjovimų ir patemptų sausgyslių ant rankos gijimui, kraujo apytakai gerinti reikia užrišti ant riešo raudoną vilnos siūlą.

Perpjauti alijošiaus lapo gabalėlį ir nupjauta puse pridėti vieną iš puselių prie žaizdos ar įpjovimo. Po 5-6 valandų žaizda užsitrauks.

Paimti 100 g aliejaus, 8 g geltono vaško, 5 g balto vaško, 20 g pušies dervos (kanifolijos), 1 g smilkalų, vieną valgomąjį šaukštą nesūdyto šviežio sviesto. Jeigu kanifolija ir smilkalai yra gabalėlių pavidalo, juos reikia sutrinti į miltelius. Viską sudėti į puodą ir virti 10 minučių. Visą laiką maišyti ir nugriebti paviršiuje susidariusias putas. Mišinį sudėti į stiklainį. Ploną jo sluoksnį užtepti ant marlės ar skudurėlio ir dėti prie žaizdos ar įpjovimo. Tepalas išgydo netgi labai senas ir apleistas žaizdas ir įpjovimus. Tvarsčius keisti kas 4 valandas.

Paimti 1 valgomąjį šaukštą ožkos ar avies taukų ir 1/2 valgomojo šaukšto druskos, įberti 1 valgomąjį šaukštą smulkiai supjaustyto seno svogūno, sumaišyti ir sutrinti beveik į miltelius. Tepalą dėti į žaizdos vidų ir patepti žaizdos kraštus. Po to aprišti ir laikyti 24 val.
Pirmą kartą šia priemone suteptus žaizdą ligonis pajus gana didelį skausmą, nes vaistai pradės skverbtis į žaizdą ir traukti iš jos nešvarumus. Uždėjus vaistus antrą ir trečią kartą skausmas sumažės, o po ketvirto ir penkto karto jis visiškai nurims ir žaizda užgis.

3 valgomuosius šaukštus beržo pumpurų užpilti 0,5 litro degtinės, palaikyti 10-15 dienų tamsioje ir šiltoje vietoje. Naudojama gydant pragulas ir sunkiai gyjančias žaizdas, įtrynimui nuo reumato.

Švariai nuplauti gervuogės lapus, užpilti verdančiu vandeniu ir tuoj pat iš vandens ištraukti. Suminkštėjusius lapus dėti ant pūlingų žaizdų, opų, egzemų, dedervinių. Po 2 val. kompresą pakeisti.

Švariai nuplautas katuogės uogas ir vainiklapius sugrūsti į košelę. Į ją pridėti vaistinės medetkos susmulkintų žiedų miltelių. Košele tepti sutinimus, sumušimus ir žaizdeles.

2 valgomuosius šaukštus tuopos pumpurų užpilti stikline degtinės. Palaikyti tamsioje vietoje 2 savaites, retkarčiais sukratant. Spiritiniu antpilu tepti išorines žaizdas 3-4 kartus per dieną.

 


Paskutinis atnaujinimas: 2009-04-09

 
Muzika | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | Vaikų paplūdimio tinklinio treniruotės Vilniuje | Autobusų nuoma | SEO PASLAUGOS | padanguparduotuve.lt | Kvalifikuotas darbas |